ATAKÖŞK HOTELS AİLESİ OLARAK     KONAKLAMA TESİSLERİNDE KONTROLLÜ NORMALLEŞME SÜRECİ (COVİD 19) KAPSAMINDA ALDIĞIMIZ TEDBİRLER

 

MİSAFİR KABULÜ: 

OTELLERİMİZİN GİRİŞİNDE EL DEZENFEKSİYON APARATI BULUNMAKTADIR.

OTELLERİMİZDE SOSYAL MESAFE KURALLARINI KORUYARAK BELİRLENMİŞ MİSAFİR KABULÜ YAPILMAKTADIR.

OTELLERİMİZİN GİRİŞİNDE ATEŞ ÖLÇÜMÜ RESEPSİYONDA GÖREVLİ ARKADAŞLARIMIZ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR.

OTELLERİMİZİN GİRİŞİNDEN İTİBAREN DİĞER MİSAFİR KULLANIM ALANLARI DÂHİL OLMAK ÜZERE EL DEZENFEKSİYON İMKÂNI SAĞLANMIŞTIR.

TALEP EDİLMESİ HALİNDE MİSAFİRLERE VERİLMEK ÜZERE MASKE VE ELDİVEN GİBİ KİŞİSEL EKİPMANLAR BULUNDURMAKTADIR.

MİSAFİRLERİMİZDEN SON 14 GÜN İÇERİSİNDE BULUNDUKLARI YERLERİN VARSA KRONİK RAHATSIZLIKLARI COVID-19 GEÇİRİP GEÇİRMEDİKLERİNE İLİŞKİN ve OTELLERİMİZDEN AYRILDIKTAN SONRA GİDECEKLERİ ADRESİN BİLGİLENDİRMESİ İSTENECEKTİR. (KİŞİSEL VERİLERİ KORUMA KANUNU KAPSAMINDA)  

ÖDEME İŞLEMLERİ MÜMKÜN OLDUKÇA TEMASSIZ GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.

RESEPSİYONDA BEKLEME SIRASINDA SOSYAL MESAFE KURALINA UYGUNLUK SAĞLAMAK AMACIYLA UYARI İŞARETLERI KULLANILMIŞTIR.

KONAKLAYAN MİSAFİRLERİMİZDE COVİD-19 BULGUSUNA RASTLANILDIĞINDA KULLANILMAK ÜZERE 2 ADET İZALASYON ODASI HAZIR HALDE BEKLETİLMEKTEDİR.

GENEL KULLANIM ALANLARI:

OTELLERİMİZ 2 GÜNDE KENDİ BÜNYEMİZDE GENEL DEZENFEKTASYON YAPILMAKTADIR.

ASANSÖRLERİN SOSYAL MESAFE KURALLARINA UYGUN ASANSÖR İÇİ VE YER İŞARETLER İLE BİLGİLENDİRME YAPILMAKTADIR.

OTEL GENELİNDE OLMAK ÜZERE HER GÜN DÜZENLİ OLARAK DETERJANLAR İLE TEMİZLİK STERALİZASYON MADDELERİ İLE METAL VE DİĞER YÜZEYLERDE KULLANILMAK ÜZERE DEZENFEKSİYON İŞLEMİ UYGULANMAKTADIR.

KAHVALTI HİZMETİMİZ TEK KULLANIMLIK MALZEMELER İLE 2. KAT KAHVALTI SAOLUMUZDA SERVİS EDİLMEKTEDİR.

KAHVALTI SALONUMUZDA VE TOPLANTI SALONUMUZDA GENEL KULLANIM ALANLARI SOSYAL MESAFE PLANINA UYGUN OLARAK DÜZENLENMİŞTİR.

GENEL KULLANIM ALANININ VE GENEL MÜŞTERİ TUVALETLERİN GİRİŞLERİNDE EL DEZENFEKSİYONU SAĞANMAKTADIR.

KAHVALTI SERVİSİ VERİLEN MASALARIN ARASI 1,5 M. YAN YANA SANDALYE ARASI 60 CM OLACAK ŞEKİLDE AYARLANMIŞTIR.

PERSONEL SERVİSİ SIRASINDA YAKIN TEMAS KURMAKTAN KAÇINMAYA ÖZEN GÖSTERMEKTEDİR.

KAHVALTI SALONUNDA KULLANILAN TÜM ARAÇ VE GEREÇLER ( MASA, SANDALYE YEME İÇME TAKIMLARI ) GÜNLÜK ALKOL BAZLI MADDE İLE STERİLİZASYONU SAĞLANMAKTADIR.

BAŞTA OTELİMİZİN LOBİ’Sİ OLMAK ÜZERE TÜM ALANLAR GÜNLÜK HAVALANDIRMA İŞLEMLERİ UYGULANMAKTADIR.

PERSONEL:

PERSONELLERİMİZİN DÜZENLİ SAĞLIK KONTROLÜ YAPILMAKTADIR. BİRLİKTE YAŞADIĞI KİŞİLERİN COVID -19 AÇISINDAN İZLENEBİLMESİ İÇİN PERSONELİN PERİYODİK BİLGİ ALIMI YAPILMAKTADIR.

TÜM PERSONELİMİZE SALGIN VE HİJYEN KONUSUNDA BİLGİ VERİLMESİ SAĞLANMIŞTIR.

PERSONEL KULLANIM ALANLARINDA KİŞİSEL DEZENFEKSİYON OLANAKLARI SAĞLANMIŞTIR. GÜNLÜK ATEŞ ÖLÇÜMÜ YAPILMAKTADIR.

PERSONELE, ÇALIŞMA YERİNE, MİSAFİRLER VE ORTAM İLE TEMASINA UYGUN KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM (MASKE, ELDİVEN, DEZENFEKSİYON MADDESİ ) İLE STERİLİZASYONU SAĞLANIR. KULLANIMI İZLENMEKTEDİR.

PERSONEL KIYAFETLERİNİN GÜNLÜK TEMİZLİĞİ VE HİJYENİ SAĞLANMAKTADIR.

AYNI VARDİYADA MÜMKÜN OLDUKÇA AYNI PERSONELLER GÖREV ALMAKTADIR.

PERSONELLERİN ORTAK KULLANIM ALANLARI SOSYAL MESAFEYE UYGUN OLARAK DÜZENLENMİŞTİR.

GENEL TEMİZLİK VE BAKIM:

TÜM ALANLARIN TEMİZLİĞİ, YÜZEYİN NİTELİĞİNE GÖRE STANDARTLARA UYGUN DEZENFEKSİYON İŞLEMİ UYGULANMAKTADIR.

TUVALET ZEMİNLERİ, KLOZETLER, PİSİVARLAR, LAVABOLAR, MUSLUK VE BATARYA BOŞLUKLARI, KAPI KOLLARI SIK SIK TEMİZLENİR VE DEZENFEKTE EDİLİR.  

KAPI KOLLARI, TRABZANLAR, ASANSÖR DÜĞMELERİ, ELEKTRİK DÜĞMELERİ, POS CİHAZLARI, TV KUMANDALARI, TELEFON, ODA KARTLARI, ODALARDA YER ALAN ARAÇ GEREÇLER DÜZENLİ OLARAK ALKOL BAZLI ÜRÜNLER İLE DEZENFEKTE İŞLEMİ UYGULANMAKTADIR.  

ODALARDA TEK KULLANIMLIK BUKLET MALZEMELERİ YER ALMAKTADIR.  

ODALARDA GÖRREVLİ PERSONELLERE MASKE VE ELDİVEN KULLANIMI ZORUNLU HALE GETİRİLMİŞTİR.

ODALARDA GÜNLÜK HAVALANDIRMA VE STERİZİLASYON İŞLEMLERİ VE KLİMA TEMİZLİĞİ SAĞLANMAKTADIR.

PERSONEL VE MİSAFİR GENEL KULLANIM ALANLAR ATIK TOPLAMA KUTULARI İLE KONUMLANDIRILMIŞTIR.

MİSAFİRİN KULLANDIĞI TEKSTİL VE LİNEN MALZEMELER ÇAMAŞIRHANE KOŞULLARINDA 60 C İLE 90 C ARASINDA DETERJAN İLE ÇAMAŞIR MAKİNESİNDE YIKANMAKTA 120c ISIDA MAKİNEDE KURUTULUP YİNE AYNI ISIDA BUHARLA ÜTÜLENMEKTEDİR.

  

KONAKLAYAN MİSAFİRLERİN HASTALIK BELİRTİSİ GÖSTERMESİ HALİNDE UYGULANACAK PROTOKOL

  • Acil durumlar ile hasta, semptomlu veya şüpheli vaka tespit edilmesi halinde diğer konuklardan ivedilikle ayrılıp, maske takılması sağlanarak sağlık birimine (varsa oteldeki yoksa en yakındaki sağlık birimi) başvurmaları sağlanır.
  • Covid-19 ile ilişkili semptomları olan (ateş, öksürük ve/veya nefes darlığı) veya Covid-19 testi pozitif olan çalışanlar hakkında Sağlık Bakanlığı ALO 184 Korona virüs Danışma Hattı’na ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ ne bilgi verilir
  • Kişi ile aynı odayı paylaşanların cerrahi (tıbbi) maske takması sağlanır. Eğer olası olguya refakat etmezlerse odalarında izole edilmeleri sağlanır.
  • ​Kişinin başvurduğu sağlık birimi tarafından, İl/İlçe Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Birimine ivedilikle bilgi verilir.
  • Bulaşıcı hastalıklar birimi, olası olgu yönetim şemasına göre olguyu yönetir. Temaslılarını saptayarak, temas özelliklerine göre (yakın temaslı, temaslı) gerekli izlem prosedürlerini başlatır.
  • COVID-19 teşhisi konulmuş ve Sağlık Kuruluşunca hastanede tedavisi gerekmediği belirlenen misafirler izolasyon odasına alınır
  • COVID-19 teşhisi konulmuş ve Sağlık Kuruluşunca hastanede tedavisi gerekmediği belirlenen misafirlere yönelik, 50 misafir odasına kadar 1 adet, 51-100 misafir odası için 2 adet, 101-150 misafir odası için 3 adet, 151-200 misafir odası için 4 adet, 201-250 misafir odası için 5 adet, 251-300 misafir odası için 6 adet, 301-350 misafir odası için 7 adet, 351-400 misafir odası için 8 adet, 401-409 misafir odası için 9 adet, 500 ve üzeri misafir odası için 10 adet misafir izolasyon odası olacak şekilde belirlenmiştir.
  • Misafir izolasyon odalarının, diğer misafir odaları ile en az temasta olacak şekilde, aynı kat/aynı blokta düzenlenmiş olması, düzenlendikleri kat veya blokta normal misafir odalarının bulunmaması veya ikişer misafir odası boş bırakılacak şekilde bir uçta toplanarak koridorda fiziksel ayrım (kapı/duvar vb) olacak şekilde odalar belirlenmiştir.
  • İzolasyon odasına alınan misafirler, konaklama sözleşmelerine uygun olarak odalarından çıkmaksızın yiyecek-içecek sevisi ve oda temizlik hizmeti alırlar.
  • COVID-19 teşhisi konulmuş misafirle aynı aileden olan veya aynı odada konaklayan ancak hastalık teşhisi bulunmayan misafirlerin de COVID_19 teşhisi konulan misafirden ayrı bir misafir izolasyon odasında konaklaması sağlanmaktadır.

Covid-19 teşhisi konulan misafirin odasındaki nevresim, çarşaf havlu gibi tüm tekstil malzemesi ayrı ayrı poşetlere konularak çamaşırhane veya otel dışında çamaşır yıkama hizmeti alınan firmaya iletilerek bu ürünlerin diğer malzemelerden ayrı olarak en az 60 derecede yıkanması sağlanmaktadır.